Čaj o šesté

Kategorie:
Čaj o šesté
Datum:
9. březen 2020 18:00
Místo konání:
Zábrdovická 2, Brno
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Cena
250 Kč

Čaj o šesté,

aneb večerní příjemné posezení na různá témata s respektem, tolerancí a láskou k nám všem.

Proč se takto setkávat?

Ve škole jsme se naučili, že ti, co jsou nejlepší, jsou neustále vyzdvihováni, mají se v životě lépe a když náhodou jim něco někde nejde, tak protože jsou to jinak jedničkáři, projde jim to. Nikdo nás neučil spolupracovat a vzájemně si pomáhat k tomu, abychom všichni byli na špičce. Zdravá soutěživost nebyla, zůstala ta nezdravá. Urvi si co můžeš a dávej si pozor na ostatní. 

Také nás naučili, že vždycky je někdo, kdo je lepší než my, někdo, kdo nám může určovat, co je pro nás lepší a co ne. A pokud nebudeme poslušní, hodní a ukáznění, špatně to s námi dopadne. 

A tak jsme se naučili bát se a raději poslouchat a řídit se často i nesmyslnými pravidly. 

Můj cíl u setkání u Čaje je, abychom se znovu naučili, že podporovat se navzájem je pro chod vlastně celého lidstva velmi důležité. Chci, abychom se vzájemně učili spolupráci, neposuzování a neodsuzování, abychom se učili hledat si tu svou vlastní cestu, která je právě pro mě/tebe ta nej. Aby při procesu těchto setkání jsme věděli, že máme vždy možnost přijít: poradit se, posdílet, promluvit si; posouvat se dál. Každý náš vlastní poznatek může pomoci i druhým. 

 

V našich večerech vedeme debaty na různá témata a každý zde dostává svůj prostor. Témata jsou jen jakýmsi náčrtem, vodítkem, ale vždy jsme se dostali do "spirály" propojení všeho se vším. Téma pomůže začít, ale není nutné se u něho držet.

Jeden z klientů po účasti na Čaji napsal: "Setkání u Tebe bylo jako startovací rampa mého zapomenutého, kdysi cítěného kosmodromu."

Čaje o šesté zkrátka pomáhají hnout se z místa.

Čaj o šesté s hostem

Setkání s hostem je trochu jiná varianta tohoto setkávání. Náplň večera si bere na starosti můj host, který vám přináší pohled na něco zajímavého, čím se zabývá. Je to nejen povídání o tom, co je pro ostatní přínosné a zajímavé, je to i workshop, takže si prakticky vyzkoušíte např. nové techniky. 

A tímto vás chci pozvat na nejbližší Čaj o šesté s hostem, který bude 9.3.2020.

Mým hostem bude Radek Šimčík a jeho téma je: Védská meditace.

Radek vystudoval Informační technologie na Vysoké škole ekonomické v Praze. Tomuto oboru se věnoval přes dvacet let a to jak v České republice, tak i v Austrálii, kde žil 12 let. Tam se také seznámil s technikou Védské meditace, kterou sám používá od roku 2007. Od té doby se zúčastnil řady kurzů probhlubujících znalosti Véd a také rozšiřujících techniku samotnou. Když se rozhodl, že se vrátí do ČR, tak úspěšně dokončil 7 měsíční kurz Lektora védské medice. Zakončení a graduce proběhla v indické Rishikesh. Radek učí tuto techniku od roku 2016 a kurzem úspěšně prošly desítky účastníků ruzných věkových katerorií, profesí, vyznání.
 
Něco o technice:
Védská meditace je velmi jednoduchá technika, která má silné a blahodárné účinky, jak na lidskou psychiku, tak pro tělo. Nejen, že je vhodná pro každého, on ji skutečně každý můte používat. Kurz vedený zkušeným lektorem zaručí, že po skončení a vlastně už během kurzu bude člověk meditovat a hlavně nic a nikoho k tomu nebude potřebovat. To nic znamená, že nepotřebuje žádné pomůcky, ale také ani klidné místo nebo meditační hudbu. To nikoho zase znamená, že tato meditace není řízená. Což má své výhody. Konečný cíl této meditace je, abychom se cítilil a žili svůj život štasťně, zdravě a v pohodě. A to celý den a také den za dnem. 
Základní motto této techniky je "Čím míň se snažíš, tím líp to funguje, čím míň se snažíš, tím víc získáš". A to, že to tak je potvrzují milióny lidí po celém světě a také vědecké studie.
 

Místo konání:

Zábrdovická 2, Brno (4. patro)

Cena: 250 Kč/večer/osoba

18-20 hod.

PŘIHLÁSIT SE

 

První šálek svlažil mé hrdlo a rty,
druhý rozptýlil mou samotu;
třetí vyhnal beznaděj z mé hlavy,
prohloubil dojmy z knih, které jsem četl.
Po čtvrtém jsem se začal lehce potit
a s potem odcházely všechny nesnáze.
Pátý šálek očistil každý kousek mého bytí.
Šestý mne přiblížil k nesmrtelnosti.
Sedmý je poslední co zvládnu -
Jsem unášen....

(Lu Tchung)

 

V roce 1994 založila První moravskou čajovnu U BÍLÉHO SLONA v Olomouci, která byla do roku 2006 jedním z duchovních center na střední Moravě. Věnovala se oboru krystaloterapie (studium u Roberta Noveho) - léčení a harmonizace těla a duše drahými kameny a krystaly; poskytuje poradenství v oblasti diagnostiky karmy, automatické kresbě. V roce 2000 založila školu tantrických uměni KAMALA TANTRA jako první na Moravě a později na Slovensku.

Pořádala přednášky a semináře tantrických cvičení podle Margo Anand, autorky knih Umění sexuální extáze a Umění sexuální magie. Později studovala u Johna Hawkena. Cvičení tohoto typu pomáhají k poznání božské podstaty v každém z nás a pomoci meditací, očistných a dýchacích technik lze pracovat na odstranění psychosomatických problémů vznikajících ve vztahu k rodičům, partnerům ( sladění sexuální energie na úrovni čaker).

 

Drobné občerstvení zajištěno wink

Pokud se chcete přihlásit na poslední chvíli (tzn. např. v pondělí odpoledne), napište mi sms na číslo 777346881. Jinak platí samozřejmě registrační formulář.

 

 
 

Všechny termíny:

  • 9. březen 2020 18:00
  • 3. únor 2020 18:00

Powered by iCagenda