Dnes jsme měli zajímavý zážitek na obědě. Byli jsme v jedné restauraci na Tř. Kpt. Jaroše. Povídali jsme si a po dezertíku jsme zaplatili. Manžel se mě zeptal, jestli ještě posedíme, nebo už půjdeme. Mě se moc nechtělo, bylo mi příjemně a tak jsem mu řekla, že záleží na něm, že já nikam nespěchám. A tak jsme ještě chvilku zůstali sedět.

V tom k nám přišel nějaký cizí starší muž.

Pozdravil a ptal se, jestli už jsme se viděli. My nechápavě hleděli a tak pokračoval otázkou, jestli jsme v této restauraci poprvé. Odpověděli jsme, že už jsme tu několikrát byli, chodíme sem docela pravidelně. Ale že jeho tedy neznáme. Představil se nám jako majitel budovy, restaurace i hotelu nad ní. A že nás přišel pozdravit. Byla jsem moc mile překvapena, že by přišel majitel pozdravit své hosty, to se mi ještě nestalo.

resort 921940 1280
Pokračoval vyprávěním, jak k domu přišel, jak je v rodině už spoustu desítek let a jak v něm bylo kdysi čalounictví. Pak přešel k tomu, jak poznal svou ženu, která je z Laosu. Jak on je cestovatel a ona utekla a tak se potkali někde v Německu. Ona tam začala pracovat jako uklízečka a po 4 letech se vypracovala na šéfovou. Práci očividně zvládala velmi dobře, protože se svými nápady a pílí se dostala na vyšší pozice a dokázala vydělat slušné peníze.

Příběh starého pána pokračoval ještě dalšími informacemi a já mezitím přemýšlela, proč nás tento pán měl oslovit. Na náhody opravdu nevěřím.

Když v tom řekl, že tato restaurace má ještě velký sál, pro 80 lidí a že ho pronajímají, někdy i zadarmo a na ceně se přece dá vždy nějak domluvit. A já už byla doma. Vyměnili jsme si vizitky a sál nám šel hned ukázat. Příjemný, tak jako celá restaurace. Manžel na to, že zrovna hledá sál také, ale pro asi 30 lidí. Pán celý nadšený nám oznámil: "Máme i menší salonek, tak pro 40 lidí.."

Ha ha, náhody opravdu neexistují.

Samozřejmě jsme se šli podívat i na ten, po cestě poznávajíce jeho milou a energickou ženu - ženu, která do svých 6 let žila v džungli
a teď vede tento hotel s příjemnou restaurací.
A tak já mám dobrý tip na větší prostory pro větší akce a manžel zde bude nejspíš domlouvat jeho akci pro 30 lidí. No nejsou to krásné "náhody"?

0
0
0
s2sdefault

Komentáře vytvořeny pomocí CComment