Mám na facebooku 223 „přátel“. Na mojí stránce mám 228 „lajků“. Je prokázáno, že člověk dokáže udržovat kontakt až se 150 lidmi. Myšleno osobní kontakt, ne ten virtuální. Co znamenají pro vás vaše čísla?

Internet a sociální sítě začali ovládat svět. Na jednu stranu lidi spojuje, ale zároveň je od sebe oddaluje. Myslím, že teorii známe všichni, nemusím to zde nijak rozepisovat. Ale děláme s tím něco? Uděláme s tím něco zítra? Spousta lidí zlenivěla, vždyť na co někam chodit, když si mohu „pokecat“ přes internet. Ještě je to mnohem lehčí, než se seznamovat tam někde venku...
Navíc se schovají za klávesnici a monitor, ještě si vymyslí přezdívku, a pak mohou do světa vypouštět cokoliv, aniž by se báli, že jim někdo bude oponovat. A když? No tak přece z tohoto rozhovoru odejdu jinam.

 

Znáte pojem trollové?

Myslím tím troll na internetu. Já se o tomto účastníku internetových diskuzí dozvěděla poměrně nedávno. Protože se zapojuji do diskuzí opravdu jen výjimečně, nestarala jsem se o to, že by někdo mohl podněcovat cíleně hněv a schválně lidi rozeštvávat a bavit se nad jejich reakcemi. Ano, toto trollové dělají. Napíší do skupiny nebo do diskuze něco naprosto odlišného, než je v duchu těchto diskuzí. Nebojí se použít peprná slovíčka a doslova vyhecují lidi k vytočenému útoku.

Internet může spojovat lidi. Ale také je v něm spousta nepravd. A my na to často zapomínáme a věříme všemu, co vidíme. Náš mozek je k tomu uzpůsoben – co vidím, tomu věřím.

Nevyjadřovala jsem se nijak k tomu, co se děje dnes ve světě a ani s tím nehodlám začínat. Jen je mi smutno z toho, že velká část mých tzv. facebookových přátel začala šířit nenávistné články, hlášky a dokonce někteří touží po tom, pořídit si zbraň. Však proč ne, mají k tomu krásné odůvodnění: na svou ochranu. Před čím proboha? Internet do nich nalil svoje jedy a oni jim věří. A ke všemu zapomněli přes svůj uměle vyvolaný hněv na heslo: NÁSILÍ PLODÍ NÁSILÍ. (Pár takovýchto „přátel“ jsem „odstranila“.) A jak víte, co do světa vysíláme, to se nám vrací. Kam zaměříme pozornost, to sílí. 

A proto moje „zbraně“ nebudou zbraně v boji.

Já chci šířit lásku, radost a dobro. Moje ambice vždycky byly zachránit celý svět. Dnes už vím, že sama celý velký svět nezachráním, ale můžu pro to udělat kus práce. A každý, kdyby šířil lásku, víru a naději, tak by na Zemi bylo přenádherně. Je to totiž nakažlivé stejně tak, jako šířit nenávist a zlo.

Jako důkaz moje poslední období:

Mám normální život, normální ženy, matky, manželky. Nemohu napsat obyčejný, protože to nemáme nikdo. Ale prožívám jak pády, tak vzestupy, jak radosti, tak smutky. Co se u mě změnilo? Přístup. Přístup hlavně k mým pádům a nemilým událostem. Zrovna včera jsem jednu takovou „facku od života“ dostala. Dovolila jsem si ji prožít, obrečet, ale zároveň jsem věděla, že jakmile to ze sebe dostanu, život půjde dál a já se s tím zas srovnám. Byla to pro mě docela rána, přišla jsem kvůli svojí chybě o dost peněz, ale trvalo mi asi hodinu a půl, než jsem to zpracovala a srovnala se. Dřív by mi to trvalo možná i měsíce. Nepíšu to proto, abych se tu chlubila, jak jsem „dobrá“. I já mívám horší dny a prožívám depresivní období.

Je to normální a má to tak každý. Píši vám to pro povzbuzení, že má smysl na sobě pracovat. Přibylo mi hodně toho, za co jsem vděčná. A jak jsem psala – kam zaměříme pozornost, to sílí. To, co vyšleme do světa, to se nám vrátí. Poslední moje období bylo o jednom zázraku za druhým. Byla jsem obdarovaná tolika lidmi malými i obrovským darem, že VÍM, že láska prostě žije, existuje a toužíme po ní všichni. I ti, u kterých si myslíte, že jsou jen zlí.

Když se narodíme, chceme být milováni a milovat. To je naše priorita. To je naše poslání a to máme uloženo stále uvnitř svého srdce. PROSÍM NEZAPOMÍNEJTE NA TO. Věřte svému srdci. Každý máte tu moc získat nekonečné množství lásky přímo z vašeho srdce. Láska se množí a množí, pokud to dovolíte. Nebude jí nedostatek. Ale když krmíte svoje ego a rozum negativními zprávami z médií a ještě jim věříte, ihned posoudíte a odsoudíte, zabíjíte tím tuto lásku. Zmenšujete ji.

Dary jako malé i velké zázraky

Potkala jsem spoustu lidí, kteří mne a moji rodinu překrásně obdarovali. Od Jirky jsem dostala do centra krásné mističky. Ani netušil, že přesně po takových jsem toužila. Aby se mi hodily ke konvici. Jenže jsem žádné nenašla, nebo byly předražené. V jeden den jsem viděla čokoládové kuličky lindt a dostala jsem na ně moc chuť. Druhý den jsem šla do obchodu a ejhle, hned na začátku stála slečna ve stánku a rozdávala na ochutnání přesně tyto bonbóny. Moje srdce zaplesalo a poděkovalo za splněné přání. A to nepočítám ten největší dar, který jsme kdy dostali. Tomu daru jsem nemohla ještě další tři dny uvěřit.

Mohla bych tu vyjmenovávat další a další lidi, kteří nás obdarovali, aniž by za to chtěli něco zpět. A tento článek by měl rozměry malé knížky. Chtěla jsem tímto říct, že věřte, že existuje spousta úžasných milujících a laskavých lidí. Že jsou ve vašem okolí. Nezáleží na náboženství, na barvě pleti. Je to o jednotlivcích. A vězte, že jednoho takového máte i ve svém srdci. A že tato láska, když se zalévá, tak roste a sílí a zachraňuje svět. Zalévejte ji! Nešlapte po ní a nezaplácávejte ji nenávistí.

Děkuji vám za pomoc při zachraňování tohoto světa!

0
0
0
s2sdefault

Komentáře vytvořeny pomocí CComment