Svět je plný paradoxů

"Čím více někoho člověk posuzuje a odsuzuje, tím víc má zamlžený svůj vlastní pohled na Život."
 
Svět je plný paradoxů a protikladů. Jedna strana mince je o jednom, druhá o úplném opaku, přesto jeden celek jsou.
299833733 479539337505953 9175799547982122528 n
Jak jsem psala nedávno, je dnes spousta možností a také spousta "leaderů" v osobním rozvoji. Přišlo mi to nedávno všechno jako prázdné, zbytečné, ale zároveň tou druhou stranou mince bylo, že ve všem je i ta pravda a tyto prožitky skrze různé semináře a kurzy jsou důležité.
 
Přemýšlela jsem nad tím dál. 
 
Poslední dobou nějak necítím, že bych tyto věci potřebovala, najednou je tu pocit, že stejně mám všechno už u sebe. Že nepotřebuju dělat nějaké rituály, hledat a šířit do světa návody na skvělý život. 
 
Jsem v období uzavření víc do sebe a zkoumání toho všeho, co mě už život naučil. A že teda je co zkoumat.
 
 
Ale nechci, aby to vyznělo jako pohrdání, odsuzování nebo dokonce naštvání či vyhořelost, že tyto veškeré akce seberozvoje a všechny ty lidi, jsou mimo.
 
Já osobně jsem si díky tomu, kolika akcemi jsem prošla, uvědomila spoustu věcí. Čím více takovýchto aktivit, tím víc najednou přichází pochopení, že už touto cestou jít dál nemusíte, protože tak, jak jste, už to stačí.
 
Protože najednou vidíte, že k "vyčištění" všeho je potřeba extrémně dlouhá a náročná cesta, ale život je tu a může vám protéct mezi prsty, ani si nevšimnete v zápalu toho boje o postup k osvícení...
 
Protože vidíte, že stejně se dějí dál nepříjemné věci, jak venku tak uvnitř. Záleží jen na tom, jak se k tomu postavíte.
 
 
Ale díky tomu, na druhou stranu, to všechno začnete vidět jasněji. Bolí to, ale očišťuje to.
 
 
Kdo nezažil, teď mě nejspíš vůbec nepochopí.
 
Čím více někoho (i sám sebe) člověk posuzuje, odsuzuje a hodnotí, tím víc má zamlžený svůj vlastní pohled na Život.
 
Všechno to vypadá tak složité, ale je tu pořád ta druhá strana... Je to zároveň tak jednoduché.
 
 
Kdo nechápe, sledujte například Moojiho, on to tak hezky umí vysvětlit. A nejen to, vyzařuje to, věřím tomu, že to i žije. To já jsem ještě na cestě přeměn. 🙏 Za což jsem vděčná.
 
 
S láskou Liana ❤️
 
Obrázek zdroj Pinterest