Když osobní rozvoj Ego strčí do kapsy

Osobní rozvoj nám frčí ve světě ve velkém. Když se podíváme třeba 20-25 let zpět, byl (alespoň v ČR) dočista v plenkách.
Dnes máme přehršel možností - pomůcek, nástrojů a berliček, které nám mohou pomoct odlehčit naší vlastní bytosti od nánosů a balastu ze všech možných koutů našeho života (či životů chcete-li).

 

Je to skvělé, jenže...

 

Ego ale také nespí a mám dojem, že s tím, jak my se suneme co noha nohu mine, tak i ego (rozumějte tu fikanou mysl, která touží po ovládání, po destrukci ať druhých či paradoxně sebe sama - i ovládání sebe strachem je totiž pořád ovládání) se zdokonaluje ve vymýšlení kliček a úhybných manévrů, jak svého "podřízeného" (tzn. nás) dostat.

Takže často se potkáte s lidmi, kteří řeknou "už na sobě pracuju dlouho, už mám toho hodně za sebou, už toho hodně umím, vnímám se, jsem napojený/á na sebe sama" apod., ale přitom v životě se jim děje drama za dramatem, se kterým si sami neporadí a pořád se trápí.
Pak také konkrétní činy mluví sami za sebe.

Pozor na to, jestli se cítíte tak, že už klepete na dveře Osvícení, ale přitom řešíte závažné problémy všemožnými způsoby, je dost možná, že cedulka na těch dveřích je přelepená a pod ní je nápis: "Ha, zase jsem tě dostalo, tvé Ego."

 

Jak to poznat, že jste se nachytali?

 

Cítit se, vnímat se. Doopravdy.
Nedávno jsem měla klienta a ten byl přesně tento případ. O ostatních terapeutech mluvil stylem "Ta mi odblokovala to, ta mi pomohla s tamtím." 142934169 1912955068856749 5478007889605412465 n
To je první ukazatel.

 

Ostatní vám mohou odblokovávat kde co, ale za vás to stejně neudělají.

Co jste pro to udělali vy sami?

To je minulost, kdy jsme chodili za druhými, aby nám pomáhali. Je to bohužel nekonečný příběh, přijdete tam, oni vám (možná) na chvíli "pomohou", ale protože jste si tím neprošli, nepřiložili ruku k dílu, jde to vniveč.
Pokud na sobě pracuji, tak problémy většinou nezmizí. Možná se změní, v mnoha ohledech zmírní nebo některé opravdu úplně odejdou, ale přijdou trochu jiné, zkrátka dál přicházejí i temnější období.

 

Zásadně se ale mění náš vlastní přístup.

 

Jsem to já, kdo si to tvoří a koho to má něco naučit, posunout. Jsem to já, kdo to má řešit a můžu si k tomu zvolit i nástroj (v podobě terapie, nějaké techniky, kde pracuji s terapeutem). Zatím to bez nich úplně nedáváme a potřebujeme i druhé, zkušenější, kteří nás nasměrují. Ale nedělají naši práci za nás. Zatěžuje to je a nám to nepomůže.

A neběhám ani od jednoho k druhému a jakmile se to v brzké době nezmění, neprohlašuju, že mi to nepomohlo, že to nefunguje.

Mám ve svém životě už docela dost lidí (zaplaťpánbůh za to), kteří jsou na své cestě zkušeností a očisty už dál. Nedějí se jim extra velká dramata a pokud ano, tak o tom někdy ani nevíte a dozvíte se to až poté, co si to tito lidé vyřeší. Nezkuhrají a nesdílí to s každým koho potkají. Najdou tu esenci daného "problému", která jim měla přinést větší moudrost, třeba se s ní podělí a jdou dál.

 

Můžete chodit tisíckrát na různé terapie, cvičení, techniky, ale pokud se opravdově nepostavíte sami sobě čelem, nepodíváte se do svého nitra, na všechno to harampádí a bolavá traumata a nevynesete to na povrch, tak je to pak dlouhý běh a dlouhá trať. Vlastně vás Ego dostalo, protože si sami sobě říkáte "ale už jsem udělal to a ono a tamto a bylo toho tolik, zkusil jsem už všechno a pravidelně dělám tolik věcí..." ale vlastně jen kroužíte kolem sebe jako kolem horké kaše, tak jste v jeho pasti. Své svědomí máte nakrmené, vždyť se fakt snažíte, ale přitom se ve vašem životě skoro nic nezměnilo.

Pokud se bojíte jít do své vlastní hloubky a vaše ego se toho bojí, to si pište, tak budou přicházet i tyto iluze.

 

V momentě, kdy se rozhodnete a jdete do toho, pak už slova přestanou mít pro vás takovou cenu, ale budou přicházet skutky, realita, která vám ukáže, že jdete správným směrem.
Váš svět venku se totiž začne měnit až na základě změny uvnitř vás. Dokud nezměníte vnitřek, vnějšek bude vypadat minimálně stejně, ne-li hůř. Nezapomínejme totiž, že Země mění energii čím dál víc a tak nás budou situace víc a víc "tlačit" ke změně i našeho vnitřního světa. Aby byl v souladu se záměrem Univerza a naší Duší.

 

Když to shrnu
Pokud máte pocit, že už jste očistili kde co, zpracovali kde koho, ale pořád se motáte v kruhu, zkuste mrknout na to, kde sami sebe opíjíte rohlíkem. Kde je zádhrel v tom, že to, co jste se naučili, jste nepřevedli do praxe a proč.
A přijměte se. Každého z nás naše Ego nachytalo už mnohokrát. A jsme tu, abychom se naučili ho přetransformovat a s ním celou naši bytost převést do bezpodmínečné lásky. A to nejde lusknutím prstu.

S láskou Liana ❤