Malý tip jak pracovat se sny

Sny nás odjakživa fascinovaly. Láká nás proniknout do jejich tajů, jestli pro nás mají nějaké sdělení, nebo jsou to prostě jen výplody naší fantazie. Někdo dokonce tvrdí, že sny nemá, často to ale bývá tak, že si je prostě nepamatuje. 

 

Já si myslím, že nám sny přinášejí mnohem víc, než si dokážeme představit.

 

A také teď pár týdnů experimentuji a musím říct, že mi to moje experimentování přináší první výsledky. K čemu tyto pokusy jsou? 

 

K tomu si lépe sny pamatovat. K tomu vlastně vědět, že nějaké sny mám. A také k tomu, jim lépe začít rozumět. Teď jsem přidala ještě lunární kalendář a kalendář mého cyklu. A jsem zvědavá, co mi přinese za výsledky po čase toto sledování. Myslím si, že totiž na sny má vliv jak fáze měsíce, tak pro ženy i fáze jejich cyklu. 

 

A jaká je tedy ta praxe?

 

6b8f0786f1f22fb4451fed54dce103fd

V posledním měsíci se mi otevřely zase dveře do dalších mých dimenzí :-D Zjistila jsem o sobě, že mám úzký kontakt s vodou. Ano, vím, že vodu miluju odjakživa. Miluju hlavně moře. Ač jsem vzdušné znamení, tak se mi líbí to propojení voda-vzduch. Teď se učím komunikovat s vodou a na to, že jsem začala nedávno, tak mi to jde velmi dobře. Začala jsem od ní dostávat opravdu krásné informace a stala se mou průvodkyní, učitelkou i někým, u koho načerpám síly. Určitě nejsem jediná, kdo bude mít k vodě blízký vztah a voda jako živel, působí určitě na každého. Zrovna nedávno se mi stalo, že mi psala jedna lektorka, která u mě pořádá semináře a nemohla pořád přijít na téma, které bude to nej. A tak mi oznámila, že jde do koupelny. Protože tam má vždycky dobré nápady. Tak zkuste hádat, kdo jí v koupelně pomáhá... 

 

Takže první věc, co jsem začala dělat je, že si dávám na noc na noční stolek sklenici s čerstvě natočenou vodou. Někdo používá krystaly či kameny pod polštář. To například funguje mnohem lépe mému muži. Já mám pod poštářem také svůj kámen, ale úplně jsem nepoznala rozdíl. Voda mi funguje lépe.

 

Když se mi v noci zdá nějaký sen, často, než následuje další, se vzbudím. Ne úplně, ale lehce se proberu. Snažím se najít si nějaký paměťový háček. Nedávno jsem měla sen o zlé pumě, která ohrožovala mě a mých 6 psů. Dala jsem si háček puma. Také si celý sen ještě přehraju. To dělám po každém snu, u kterého se trochu proberu. Což se samozřejmě nestává vždy. Pak ráno, když už vím, že budu vstávat, tak si ještě všechny sny znovu přehraju než vstanu. Snažím se je zapamatovat do detailů.

 

A poté, co vstanu, tak co nejdříve si je jdu zapsat do svého snového deníku. Tím, že dělám tuto činnost pravidelně, ve stejnou dobu, tak se mozek naučil, že sny si zapisuji. Tímpádem si je o něco lépe pamatuju. Ale stejně jsou noci, kdy je mám hodně rozmazané, pamatuju si jen kousky, některé sny opravdu jen takové části, které nedokážu ani zapsat, protože je to jen jako šmouha, pocity a něco mlhavého dohromady. 

 

Proto mě napadlo, že na kvalitu i kvantitu má určitě vliv měsíc a moje období cyklu. Dalším bodem tedy je zapisování si ke každému dni, kde se zrovna nachází měsíc a kde se nacházím já ve svém cyklu. Jsem zvědavá na výsledky, protože toto jsem do svého deníku přidala teprve před pár dny. 

 

No a možná se ptáte, jak se tedy stane to, že jim budete lépe rozumět.

 

e6c3fdb7aeb33c1d2c8617e5b60a935f

Zase je to o tom, že trénujete mozek. Tím, že sny zapisujete, tak nad nimi přemýšlíte ještě z jiného úhlu pohledu. Také je dobré si je spojovat s tím, co zrovna řešíte. Často vám totiž sen ukazuje i problém samotný a pak vás lépe napadne řešení právě při tom zapisování. Je to vlastně o tom, čemu věnujete pozornost, to sílí. Když začnete snům věnovat více pozornosti, tak vystoupí více do popředí a vy učíte mozek pracovat se sny jinak, než dříve. Takže i váš rozum se nastaví na lepší pochopení toho, co vám předkládá vaše podvědomí, tak nějak automaticky. A opět to má vliv i na to, že se sny začnou více vynořovat. Takže ti, co říkají, že sny nemají, jim budou přibývat. 

 

Ale co si tedy zapisovat když sny nemáte?

 

Když nemáte sny, nevadí. Založte si snový deník a zapisujte si cokoliv z pocitů z noci. Klidně i to, že "dnes jsem zase spal jak zabitý, nic si nepamatuju. Jen jsem šel v noci na záchod a ráno jsem vstal rozbitý." To je jen příklad. Prostě zapište cokoliv o vaší noci. A mějte se sebou trpělivost, třeba se to fakt pár dní, možná i nějaký ten týden, nezmění. A zkoušejte podpořit spaní. Skvělý je meduňkový čaj před spaním, nebo i klasika mléko s medem. Naladit se na sebe před spaním, že se těšíte na to, co vám vaše Vyšší Já ukáže. Mě pomáhá i příjemná koupel. Pak si můžete zkusit ty kameny, vodu, nebo esenciální olej. Experimentujte jako já. 

 

Tak krásné snění! S láskou Liana