Co je to lidský kruh?

Stává se mi, že při „představování“ setkávání Čaje o šesté nestačí ani krátké vysvětlení, že toto setkání je o lidech v kruhu, o sdílení pocitů, myšlenek a nápadů. Dál mají lidé ve tváři nechápající výraz a skoro žádné zaujetí. Tak jsem se rozhodla napsat pro ty, které to zajímá, tento krátký článek na vysvětlenou, proč toto setkání a co to vlastně tedy je ten Čaj o šesté a lidský kruh.

Co je to tedy ten „lidský kruh“?

Zní to možná jako nějaký kousek v cirkuse a pro mnohé, jak jsem zjistila, je tento pojem zcela neznámý. Tak jako ženský nebo mužský kruh, kde se setkávají jen ženy/muži. Lidský je o setkání jak mužů, tak žen prostě a jednoduše v kruhu. Kruh má více významů. Například spojuje, uzavírá a zesiluje energii, je nekonečný. Nikdo není „v čele“, každý má svoje rovnocenné místo. Tento způsob se používá už tisíce let ne jen tak pro nic za nic.

 

Čím jsou tato setkání výjimečná?

Právě sezením v kruhu proudí mezi lidmi lépe energie. Určitě jste to už zažili, když jdete na nějaká setkání s přáteli. Cítíte se po nich plní energie a čas vám tam letí jako blázen. Tato setkávání jsou podobná. Jen se zaměřením ještě na zlepšení vašeho života. K vyřešení problémů, či jen pomoci vypovídáním se. Sedí na to perfektně přísloví: Sdílená radost - dvojnásobná radost, sdílený smutek – poloviční smutek. Já na tato setkávání chodím pravidelně. Jde o meditační setkání, kde se před meditací každý vyjádří ohledně svého života. Každý řekne, jak se mu v předešlé době dařilo, nedařilo. Poté následuje meditace a po ní opět sdílení. Setkání mohou být za různým účelem, nemusí být jen meditační, jde o to souznění. Lidé se stejným zaměřením, stejnými záměry ve svém životě. Zkrátka ti, co jsou naladěni na stejnou notu se při těchto setkáních dobíjí energií vzájemně.

Respekt na prvním místě

To, že jsou lidé naladění na stejnou notu, ještě neznamená, že musí souhlasit se všemi kolem. Ale v této společnosti je jasně dané pravidlo respektování. Je zde bezpečné prostředí, nikdo vás tam nebude napadat za vaše myšlenky. Ty jsou vaše a máte na ně právo. A co se zde řekne, zůstává v kruhu, nevynáší se to ven. Ostatní vám ani nemusí „radit“, co děláte špatně, co by změnili. V tomto prostředí vám snadněji přichází nápady přímo z vašeho nitra. Narůstá zde chuť něco dělat, roste naděje na úspěch. Není to jen falešné navršení, které zmizí, jakmile za sebou zavřete dveře, ale díky tomuto se dokážete lépe posouvat vpřed.

Čaj o šesté a lidský kruh

Čaj o šesté je „jen“ název pro tato setkávání. Inspirovala jsem se v čajovně, kde se sedí většinou na zemi a v kruhu, popíjejí se různé čaje, je zde taková zvláštní atmosféra a člověk se tu cítí moc dobře. Šestou snad nemusím vysvětlovat... Moje setkávání jsou vždy na různé téma, právě pro ty, kterým toto téma zrovna něco říká. Nebo pro ty, co jen chtějí svůj život posunout někam jinam a hledají spřízněné duše.

Takže toť vše ke stručnému vysvětlení o co tu jde a teď už jen vřele doporučuji zkusit, zažít a třeba se vám bude „lidský kruh“ při čaji líbit tak, jako mě.