Po přečtení tohoto článku si udělejte malé cvičení: Zavřete oči a představte si, že vám lékaři stanovili diagnózu: zbývá vám pár měsíců života....

 

 Nechci vás tu naladit do chmuru a černých myšlenek. Ale představte si, co se stane, když se do tohoto scénáře vžijete? Půjdete městem, do práce, do obchodu, nebo třeba na návštěvu... co vám bude připadat důležité? Jak na vás budou působit billboardy, pořady v televizi, výlohy obchodů se všemi vymoženostmi co svět poskytuje, prodejny aut, krásné domy a všichni ti uspěchaní lidem kolem?

A kde budou vaše strachy? Strachy o budoucnost, strach z minulosti, strach o peníze, nebo že vás třeba někdo vykrade, že si poškrábete auto... Kde bude strach z toho, že si nenajdete práci, strach z výšek, z létání letadlem, strach z některých lidí, např. šéfa? Kde bude zloba na druhé, na sebe sama, na život?

O čem se budete chtít bavit s ostatními? Jak budete pohlížet na svět, na každodenní rutinu, každodenní starosti, po takovéto zprávě? Jak byste využili zbytek času?

Většina z vás má víc než pár měsíců života před sebou. Ale nikdy to nemůžete vědět. I když děláme, že smrt se nás netýká, chceme ji ignorovat, tak nás jednoho dne navštíví a nebude se ptát, zda máme vše připraveno k odchodu.

Přemýšlejte, co je pro vás na tomto světě opravdu důležité. Jsou to třeba šaty? Někdo se stresuje tím, že jsou lidé, kteří si obléknou tričko, kalhoty, boty a každý kus má jinou značku... Ó jak strašné, je totálně hloupý? Chodíte do práce, kde když uděláte banální chybu, dostanete za to málem vyhazov? Pak se ptáte: proč je to tak důležité?? Pracovala jsem v místě, kde byla opravdu veliká chyba mezera mezi datumem nebo podtržený nadpis. Je to opravdu tak důležité??

Když cítíte nějaké chmury, kvůli něčemu se hněváte, jste nachlazení, nebo se třeba pohádáte s milovanou osobou, zkrátka kdykoliv, kdy se cítíte nějak frustrovaně, udělejte si toto cvičení klidně zas. Všímejte si měnících se priorit ve vašem životě. Neplýtvejte energií nad zbytečnostmi. Važte si času, který zde máte a využijte ho do poslední minuty. Jak? To je jen na vás...

0
0
0
s2sdefault

Komentáře vytvořeny pomocí CComment