Než se ze mě za chvíli stane cukrářka, která půjde dělat dort pro manžela, obrněná trpělivostí, protože mi bude „pomáhat“ dcera, tak mám chuť sepsat pár řádků a na chvíli se ocitnout v roli blogerky.

Z role do role. Během pár minut se moje role prolínají mezi kamarádkou, maminkou, uklízečkou, terapeutkou, pradlenou, krmičkou kočky, řidičkou, hostitelkou, kuchařkou, manželkou, uklízečkou, studentkou podnikání a podnikatelkou, a tak bych mohla pokračovat snad do nekonečna.

A kde jsem v tom sakra já?

52eb70850bd1d4bd23238554fd73f5f3

Kdy a jak si urvat svůj čas pro samu sebe? Pro to moje čiré bytí? Den má JEN 24 hodin. Co s tím?

Povinností – milých i těch, kdy „musím“, je spousta. Času tak málo. ALE…

Pokud si alespoň na pár okamžiků dennodenně nenajdeme čas na to „jen být“, kam se poděje naše duše? Možná se začne vytrácet, možná začne utíkat někam, kde jí je líp a pak to pocítíme o to víc na těle.

8fc84abb553a9eecfa8225595ed62651

Pro mě je posledních pár týdnů výzvou k novému uspořádání si času a o co víc rolí, o co víc povinností, o to víc striktně dodržet to zdánlivě jednoduché pravidlo: DOVOLIT si tento luxus času jen pro sebe.

Jak na to?

Už žádné výmluvy, ale určování si priorit! A je to také hodně o umění odmítnout ostatní, kteří vás zasypávají návrhy i požadavky.

Citát: „Kdo chce, čas si vždycky najde.“, mi tak trochu začínal lézt na nervy. Což o to, já bych chtěla spoustu věcí, ale jsem jen člověk. Takže vězte, že když někoho odmítnu, je to proto, že mám něco, čemu dávám větší prioritu. A to samé doporučuji i vám, pokud se cítíte podobně.

Kašlu na tento citát v rámci zachování si zdravého rozumu. :-) A doufám, že příští článek bude o tom, jak jsem už konečně uzavřela moje období „Otevřená Pandořina skříňka“, protože to je teda něco a musím říct, že mi ten čas pro sebe, který se snažím si dát, vážně nestačí. Začínám pociťovat touhu po útěku do míst, kde nebudu muset být v žádné roli, a to aspoň několik dní :-D.

A jak to máte v posledních dnech/týdnech vy?

0
0
0
s2sdefault

Komentáře vytvořeny pomocí CComment