O víkendu jsem byla na dalším interaktivním kraniu. To jsou víkendové kurzy pro facilitátory kraniosakrální terapie (CST), kde se prohlubují znalosti hlavně v té praktické rovině. Tento víkend byl hodně vyjímečný, protože se nevěnoval tentokrát nějaké konkrétní oblasti, ale tzv. unwindingu. Česky se to překládá jako odmotávání. Běžně se při terapii používá unwinding jedné části těla. Nejčastěji ruce, nohy, hlava. Vypadá to tak, že facilitátor (slovo terapeut záměrně nepoužívám) vezme danou část těla, kdy klient je potřeba, aby zůstal maximálně uvolněný a tato část sama začne jít do pohybu, který je pro nás vlastně chaotický. Jenže tělo přesně ví, co potřebuje udělat a facilitátor mu k tomu poskytne podporu a oporu.

Jaký to má smysl?

Jde o uvolnění nejjemnějších blokací v těle - energetických cyst, kdy tělo v "postiženém" místě jakoby srazí zablokovanou část do co nejmenšího tělíska. Tak, aby to tělu dělalo co nejmenší potíže. Jde o blokace způsobené například emocemi. Jenže toto místo se v těle zapoudří a neproudí přes něj kraniosakrální rytmus ani energie a může zde začít vznikat bolest. Fascie jsou v tomto místě vlastně slepené, takže se i pohyb svalů a tkání či kostí blokuje.

Unwinding uvolňuje tyto místa, které si tělo nedokázalo uvolnit samo. Pomáhá tyto bloky odmotat, rozplést.

To krátce k teorii.

38600749 1117301795088751 137480464330915840 n

Číst dál: Kraniosakrální terapie - ošetření 5 terapeuty

Přidat komentář (0 Komentářů)

První měsíc nového roku se blíží ke konci. A já už mám tři poznání.

Pozornost ve vztahu, touha a pravda.

Takže k prvnímu poznání - pozornosti ve vztahu, jsem přišla po necelých třech měsících bez muže. Zamyslela jsem se nad tím, co mi vlastně v tom vztahu chybí nejvíc? Proč jsem se nejvíc cítila sama? Je to láska jako taková, je to ta blízkost? A co je to ta láska a co je to ta blízkost? Vzhledem k tomu, že jsem hodně uvažovala o rozvodu a bylo to jako na houpačce, kdy jeden den jsem si byla jistá, že ano, a druhý den jsem si byla jistá, že ne, musela jsem nutně přijít i na to, co je to ta láska, co znamená (znovu a znovu) manželství.

Číst dál: Pravda, touha a pozornost

Přidat komentář (0 Komentářů)

16.12. to je den, kdy jsem poprvé osobně poznala svého muže. Znala jsem ho předtím už skoro rok, ale jen „virtuálně“. Přes mobil, sms a dopisy. Ano internet jsem záměrně vynechala, protože přes ten to moc možné tehdy nebylo. Je to totiž už 17 let. Pro někoho pravěk… Pro mě jak celý život, ač ani to není pravda. Tehdy mi můj velmi mladý muž (spíš kluk, bylo mu 17 let) dal nový smysl života. Byla jsem zlomenou 21letou holkou, co brala extázi, aby byla aspoň pár hodin šťastná. Neuměla jsem tehdy být šťastná jen tak, sama za sebe.

16607f1582cd3a6b73d5d7797b8ec2ef

Stala jsem se smyslem i mého muže. Protože mě chtěl zachraňovat a sobě si tím vlastně podvědomě dokázat, že je ten správný, hodný zachránce. Můj princ na bílém koni… Jenže je to už 17 let a za tu dobu se toho stalo tolik. A dnes to vidím z dalších úhlů pohledu. Byl to první skoro rok vztah na dálku. Nebylo živáčka na světě, který by nás podporoval. Naprosto všichni nás odrazovali. On měl před maturitou, já už pracovala. Dělilo nás 500 km.

Číst dál: Rozvod z lásky – zrcadlo pokrytectví

Přidat komentář (0 Komentářů)

Jsem také jen člověk. Když na sobě začnete pracovat, už není cesty zpět. Najednou se vám otevře tak obrovský svět, tolik tajemství se pomalu "odemyká", že víte, že už to opravdu jinak nejde. Ač je to těžké, protože to pandořiny skříňky se odemykají a vyplouvá na povrch všechno, co jste sami v sobě poctivě schovali a uzamkli. Vy, co to čtete, už s velkou pravděpodobností víte, proč je to potřeba. Proč je důležité jít do svého schovaného nitra, do těch zákoutí a postavit se čelem svým strachům. A možná jste také několikrát zažili pocit, že už to prostě nedáváte. Chcete pokračovat dál, ale je to tak náročné... 

Číst dál: Ach, jak si říct o pomoc... ?

Přidat komentář (0 Komentářů)

Dnes se rozsvěcovaly vánoční stromy. Krásné zážitky, kouzelná atmosféra. Kouzlo Vánoc začalo proudit naplno. Moje pocity byly velmi rozporuplné. Letos se na Vánoce fakt moc těším. Loni mě to kouzlo nějak minulo, ač jsem se „snažila“ výzdobou atd., nic nepomohlo. Ale letos jsem natěšená už pomalu od září. Jenže nejsme kompletní. Moje malá rodinka se mi rozpadla. Takže když jsem šla v lampiónovém průvodu sama, protože moje skoropuboška nechtěla jít s „matkou“, bylo mi spíš do pláče.

Šla jsem s davem, leč sama jak kůl v plotě...christmas background 1848203 640

Letošní vánoce se učím užívat si života takového jaký je. Užívat si toho, co mám. Ač samozřejmě na mě taky dolehne nostalgie a smutek z toho, co bylo a už není a jak to je podělaný. A taky strachy z budoucnosti. Jak to všechno zvládnu. 

Tímto teď nechci spustit litovací vlnu, ani si nechci ztěžovat. To rozhodně ne. Prostě tak to je. Dnes se nějak máme a zítra může být všechno jinak. Jen chci, abyste vnímali, cítili (a to nejen o vánocích), že je potřeba být vděční za to, co máte.

Neztrácet drahocenný čas například stresováním se na ten krásný black friday… OMG, ty obchody dnes… Brr! Učte se, jako já, že to těžké se jednou vyřeší, ale vždycky se najde i něco pozitivního. Vždycky. A vždycky tu máte minimálně sebe, ač i to je někdy těžký, že už máte vlastně jen sebe. Ale já se naučila, že aspoň tento jeden člověk na světě bude vždycky se mnou a podpoří mě. Nikam neuteče :-D. Že na sebe se můžu fakt spolehnout. Spolu se sebou si projdu klidně depkou, ale můžu si dát i pohlazení a kopu radosti. Zasmát se blbostem, jako když zakopnu někde venku o malinký kamínek a užívat si to. 

Tak jo, zítra brzo vstávám, hurá na seminář, snad jste pochopili, co tím chci říct. Tak si užívejte ten adventní „klidný“ čas, užívejte si toho všeho, co máte!

S láskou a vánoční náladou Liana ♥

Přidat komentář (0 Komentářů)