Na naší matce Zemi máme už mnoho skvělých učitelů. A kdo hledá, tak určitě najde úžasné průvodce i v blízkosti svého okolí. Máme spoustu možností, jak získávat moudrost života. Knihy, internet, sdílení...
Těch informací je opravdu hodně a většina z nich se shodují. Všichni tito moudří lidé docházejí ke stejným zkušenostem, ke stejným závěrům.

ALE...

Číst dál: Cesta s kaktusovou medicínou

Teď se možná s podobnými informacemi roztrhne pytel a všichni se budou předhánět v zážitcích, jak to probíhalo. Vezmu to z trochu jiné strany.

Co je to šišinka už dnes asi většina lidí ví. Známější je ale asi název epifýza. Je to taková malinká část našeho mozku, která má ale na starost velké věci. A také se říká, že má přímý vliv na naše "třetí oko". Šišinku už vlastně naznačovali v Egyptě, takové to namalované oko, viz obrázek (je to jakoby průřez šišinkou).

Hlavní úlohou je tvorba melatoninu. Na internetu se mi i líbilo vysvětlení na příkladu zvířat. Že zvíře, které žije v pásmu, kde se střídá roční období, tak podle zrovna této části mozku začne nabírat nebo shazovat srst, či se pářit. Je to most mezi přírodou a zvířetem a tak vše běží v souladu.

Číst dál: Jak jsem si čistila šišinku